שיטת הניתוח של אבי סעדון

 כללי
תפיסת העבודה של אבי סעדון מבוססת על ניתוח טכני של השוק באופן משולב. השילוב כולל את שיטת הרצועות (חלק קוראים לזה מעטפת ממוצעים), תוך השענות על מחזוריות ותבניות מן העבר שחוזרות על עצמן לאורך השנים. טבען של התבניות שכאשר מזהים אותם ניתן להעריך בסבירות גבוה מאד את המהלכים הבאים של השוק.

שנים של חקירת גרפים בשווקים שונים גלומים בעבודתו של אבי סעדון. במהלך התקופה אבי סעדון בדק את רוב עם לא את כל האינדיקטורים והמתנדים תוך ניסיון להפיק מהם את המירב.

ראה מידע נוסף     
 איך למקסם רווחים בשיטת העבודה עם הרצועות
שיטת הרצועות כאמור, מתבססת על רצועות ה"עוטפות" את גרף מחיר המניה/מדד וממוצע בין שתי הרצועות. הרצועות נוצרות מגובה מהממוצע באחוזים. כאמור יש רצועה עליונה שהיא ה"התנגדות" או ה"יעד". הרצועה התחתונה מהווה נקודת תמיכה. במרכז הממוצע מהווה מעין נקודת התייחסות נוספת או נקודת שיווי משקל. הנגיעה של המניה/מדד ברצועות מהוות איתות או אינדיקציה לשינוי במגמה או תיקון בתוך המגמה עצמה. 
 
הניתוח מיועד  לטווח הקצר ולטווח הארוך ונשען על הזמנים בהם מנותח הגרף:תוך יומי, יומי, שבועי, חודשי, וכן הלאה. לדוגמא: גרף תוך יומי מהווה התייחסות ליום מסחר ספציפי, גרף יומי מהווה התייחסות לימים הבאים ושבועי לטווח ארוך יותר. 
 
אין חשיבות האם מדובר במניה, מדד או מטבע. 
 
הרצועות אינן קבועות והן משתנות בהתאם להתקדמות המחירים. לדוגמא: נניח שהמחיר ממשיך לעלות הרצועה העליונה תייצר יעדי מחיר חדשים גבוהים יותר וההפך.

ראה מידע נוסף     
 עוד דרך לעבוד עם הרצועות

הרצועה העליונה מהווה יעד מחיר לאותה מניה או מדד בזמן נתון. צריך לזכור שככל שהזמן חולף הרצועה משנה את יעדי המחיר בהתאם: המניה עולה היעד עולה, במגמה יורדת המניה יורדת מחיר היעד יורד. כלומר, בשעה שהגרף נוגע ברצועה העליונה האדומה, זהו איתות ליציאה מהפוזיציה – קרי למכור את המניה. כעת ממתינים לאיתות לכניסה נוספת למניה במחיר טוב יותר או מחכים בסבלנות עד שהמניה תגיע לממוצעים (שיווי משקל).

הרצועה תחתונה פועלת באותו אופן כמו הרצועה העליונה. בעת שהמניה מגיעה לרצועה התחתונה זה הזמן להיכנס חזרה למניה.
 
הממוצע האמצעי (הנמצא בין הרצועה העליונה לתחתונה) מהווה אינדיקציה לשיווי משקל נוכחי ואיתות לפעולה רלוונטית. לדוגמא: נניח שהמניה במגמה עולה והמחיר ירד מהרצועה העליונה לממוצע. במצב כזה, יהווה הממוצע איתות לקניה או הגדלה של הפוזיציה. ההנחה הינה שזהו תיקון זמני בתוך מגמה עולה.
 
אותה חשיבה מופעלת גם בכיוון הפוך: מניה שנגעה ברצועה התחתונה ועלתה עד הממוצע. מהלך זה יהווה איתות לצאת מהפוזיציה באופן זמני או להקטין את האחזקה במניה עד להתבהרות הכיוון.
 

 מחשבות נוספות על שיטת הניתוח
יש מצבים בהם אבי מקדים ומזהה מבנים מחזוריים שחוזרים על עצמם דרך הגרפים ההיסטוריים של המדד, ומתריע מבעוד מועד על העתיד לבוא. כמו בגרף הזה של מדד המעוף שאבי מזהה בחודש ינואר שהמדד היה בשער של 1300 נקודות שזאת תבנית מחזורית שלא מבשרת טובות והתריע על אפשרות שהמעוף יכול לרדת עד ל-1050 (גרף מימין) אומנם המדד עדיין לא הגיע ליעד 1050 אבל אפשר לראות גם שמי שיצא מהשוק בזמנו כשזוהה המבנה חסך לעצמו חמישה חודשים של כאבי ראש. אנחנו כבר בחודש מאי והמעוף עדיין מסתובב סביב עצמו.     

חשוב מאד לזכור: שחקן אופציות מעו"ף שינסה לקחת את כול המהלך שבמקורו הוא לטווח הארוך מבלי לקחת בחשבון את התנודתיות והשחיקה בטווח הקצר יכול להימחק אם הוא משחק באופציות מחוץ לכסף, אפילו שבסופו של דבר המדד בטווח הרחוק אכן יגיע ליעדו בהתאם לגרפים, לכן במצב כזה אבי מעדיף לעבוד דרך החוזים על המדד ולא דרך האופציות.

ראה מידע נוסף     

 |  ראשי |  אודות בעלי האתר  |  שיטת הניתוח של אבי  |  תקנון אתר  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
פרפקט טיימינג-ניתוח טכני בשיטת עבודה יחודית ומקורית "שיטת הרצועות" של המנתח אבי סעדון- www.ptiming.co.il © כל הזכויות שמורות
אבי סעדון, רני ירום
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל