איך למקסם רווחים בשיטת העבודה עם הרצועות
שיטת הרצועות כאמור, מתבססת על רצועות ה"עוטפות" את גרף מחיר המניה/מדד וממוצע בין שתי הרצועות. הרצועות נוצרות מגובה מהממוצע באחוזים. כאמור יש רצועה עליונה שהיא ה"התנגדות" או ה"יעד". הרצועה התחתונה מהווה נקודת תמיכה. במרכז הממוצע מהווה מעין נקודת התייחסות נוספת או נקודת שיווי משקל. הנגיעה של המניה/מדד ברצועות מהוות איתות או אינדיקציה לשינוי במגמה או תיקון בתוך המגמה עצמה. 
 
הניתוח מיועד  לטווח הקצר ולטווח הארוך ונשען על הזמנים בהם מנותח הגרף:תוך יומי, יומי, שבועי, חודשי, וכן הלאה. לדוגמא: גרף תוך יומי מהווה התייחסות ליום מסחר ספציפי, גרף יומי מהווה התייחסות לימים הבאים ושבועי לטווח ארוך יותר. 
 
אין חשיבות האם מדובר במניה, מדד או מטבע. 
 
הרצועות אינן קבועות והן משתנות בהתאם להתקדמות המחירים. לדוגמא: נניח שהמחיר ממשיך לעלות הרצועה העליונה תייצר יעדי מחיר חדשים גבוהים יותר וההפך.

    

בכדי להמחיש טוב יותר את שיטת הרצועות, ציירנו גרף רק להמחשת העקרון. השיטה משלבת בתוכה גם טכניקה ללקיחת רווחים הביתה תוך כדי שימוש במהלכי גרף המחיר ובנוסף הגדלה והקטנה של הפוזיציה במהלך העליות והירידות תוך ניצול הרצועות על מנת לקבוע מועדים המבוססים על כלי תומך החלטה.

כיצד פועלים עם הגרף?

ראשית צריך לראות בגרף שנותח האם מדובר במגמה עולה או יורדת? שנית צריך להחליט האם אנחנו על הרצועה העליונה או התחתונה או בשיווי משקל.

פעילות במגמה עולה:
 
במגמה עולה, אנחנו ננצל את הרצועות העליונות כדי להקטין את האחזקה במדד מ-100% ל-90% נחזור בחזרה ל-100% רק לאחר שהמדד התממש והגיע בחזרה לממוצעים. ברצועות התחתונות נשתמש רק שהמגמה העולה ברורה לנו דרך הגרף. נגדיל ברצועה את הפוזיציה רק באופן זמני עד ל-110% מהתיק.
ציירנו לכם גרף לדוגמה
 
מהי היא אם כך שיטת העבודה?
 
 
נתחיל מתחילת הגרף שבה אנחנו רואים שאנחנו נכנסים למגמת עליה הראשונה. המחיר נע בין הרצועות הירוקות לממוצע שהוא הקן השחור הדק. כל נגיעה ברצועה העליונה הינה איתות להקטנת הפוזיציה - למשל במקרה זה מ- 100% ל- 90%. כאשר המחיר יורד ונוגע בקו השחור של הממוצע זהו איתות להגדלה חזרה ל- 100%. כל זמן שהמגמה עולה השיטה עובדת ללא שינוי. לאורך הזמן מתי שהוא המגמה העולה נעצרת ומתחילה לרדת  וחוצה את קו הממוצע. בשלב זה נמתין עד שהמחיר ירד ויגיע לקו העולה הירוק התחתון ונעלה את האחזקה באופן זמני ל- 110% יוצא שבפועל במגמה עולה התיק ינוע בין 90% ל- 110%.
 
בשעה שגם מהלך זה אינו מצליח להחזיק ושובר את קו המגמה העולה (החץ הירוק) המדד נכנס למגמה יורדת, במגמה יורדת ההחזקה בתיק תנוע בין 70% ל-90% ואנחנו מקטינים במהירות בשלב ראשון את האחזקה ל- 80%. זאת מתוך הבנה שיש סיכוי שהמדד ימשיך לרדת. כאשר הוא מגיע לרצועה התחתונה, אנו נגדיל ההחזקה ל- 90% מתוך חשיבה שהפעם זה יחזיק מעמד. במקרה זה הוא המשיך לרדת וחצה את הרצועה התחתונה מי שירצה יכול לעלות במקרה הזה את ההחזקה ל- 100% לא חייב. וכאשר נראה את סימני התיקון בעליה הראשונים בתוך המגמה היורדת נצמצם שוב ל- 80% שהמדד יגיע לממוצע, בהמשך נמשיך לרדת בהחזקה עד ל- 70% שהמדד יגיע לרצועה העליונה שמסומנת באדום.

שהמגמה משתנה ועוברת
מירידות לעליות נחזיק בין 90% ל- 110% .
 
ושהמגמה משתנה ועוברת מעליות לירידות נצמצם ונחזיק בין  70% ל- 90%.

הרצועות אינן קבועות והן משתנות בהתאם להתקדמות המחירים. לדוגמא: נניח שהמחיר
ממשיך לעלות הרצועה העליונה תייצר יעדי מחיר חדשים גבוהים יותר
וההיפך.
 
למטה צירפתי  גרף מעשי למדד המעוף בערכים דולרים 1993-2010
 
 
 
 

 |  ראשי |  אודות בעלי האתר  |  שיטת הניתוח של אבי  |  תקנון אתר  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
פרפקט טיימינג-ניתוח טכני בשיטת עבודה יחודית ומקורית "שיטת הרצועות" של המנתח אבי סעדון- www.ptiming.co.il © כל הזכויות שמורות
אבי סעדון, רני ירום
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל